Położnictwo - studia II stopnia niestacjonarne

OPŁATY W ROKU 2024/2025 w trakcie ustaleń

OPŁATY obowiązujące w roku 2023/2024

• Opłata za przeprowadzenie rekrutacji na studia w języku polskim - 85 zł
  • Opłata za usługi edukacyjne związane z kształceniem studentów w języku polskim na studiach niestacjonarnych:

- opłata za cały tok studiów:  19 600 zł
           - opłata za rok studiów: jednorazowo:    9 800 zł
                                                     w 2 ratach:    5 000 zł
                                                     w 4 ratach:    2 600 zł

Szczegóły więcej

Badania lekarskie

Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia przy składaniu dokumentów otrzymają od Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej skierowanie do lekarza medycyny pracy oraz zostaną poinformowane, w jakim czasie należy dostarczyć zaświadczenie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku. Jeden egzemplarz ww. zaświadczenia należy dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej lub do właściwego Dziekanatu.

Badania u lekarza medycyny pracy można wykonać bezpłatnie wyłącznie w wyznaczonych placówkach oraz na podstawie skierowania wydanego przez WUM (z pieczęcią i podpisem osoby wydającej skierowanie).

W przypadku odmowy wykonania świadczeń przez wskazaną poniżej placówkę, należy bezzwłocznie poinformować o tym fakcie Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Pozostałe placówki wykonują ww. badania odpłatnie.

• Wykaz przychodni realizujących bezpłatne badania kandydatów na studia w WUM więcej
  • Regulamin obowiązkowych badań lekarskich i szczepień dla kandydatów na studia oraz studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego więcej
  • Procedura postępowania przy obowiązkowych badaniach lekarskich i szczepieniach w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym więcej
  • Ulotka informacyjna "Jak zapobiegać chorobom zakaźnym w trakcie studiów medycznych" - ulotka informacyjna dla kandydatów i studentów WUM więcej

POŁOŻNICTWO

Studia II stopnia niestacjonarne (dawniej zaoczne)

Studia drugiego stopnia trwają 2 lata tj. 4 semestry i odbywają się od piątku do niedzieli.

Profil absolwenta

Absolwent potrafi sprawować profesjonalną opiekę nad kobietą w fizjologicznym i patologicznym przebiegu ciąży, porodu i połogu. Ma kompetencje, aby opiekować się kobietą zagrożoną chorobą i chorą ginekologicznie w każdym wieku i stanie zdrowia. Ma także kwalifikacje, aby prowadzić badania naukowe oraz organizować prace podwładnych.