Badania lekarskie

Praktyczny
Forma:
studia stacjonarne

Wszyscy Kandydaci przyjęci na studia zobowiązani są do wykonania badania wstępnego z zakresu medycyny pracy.

Każdy Kandydat zakwalifikowany do przyjęcia na określony kierunek studiów, po złożeniu dokumentów, otrzyma od właściwej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej skierowanie na badanie wstępne z zakresu medycyny pracy. Skierowanie ważne jest 30 dni od daty jego wystawienia.

Kandydat może skorzystać z oferty przedstawionej przez Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy (skrót MWOMP). Wówczas miejsce wykonania badania z zakresu medycyny pracy wybiera z listy przychodni/placówek udostępnionej uczelni przez MWOMP (informacja na dole strony).
Jednocześnie należy uwzględnić, że:
- badania u lekarza medycyny pracy we wskazanych placówkach można wykonać bezpłatnie na podstawie skierowania wydanego przez WUM (z pieczęcią i podpisem osoby wydającej skierowanie);
- badania wykonane w wyznaczonych placówkach są bezpłatne tylko w ramach przyznanego limitu środków. W przypadku wyczerpania limitu środków w określonej placówce, badania wykonywane są odpłatnie. WUM nie ponosi kosztów wykonanych badań ponad limit.

Uczelnia nie ponosi także kosztów badania wykonanego przez Kandydata w innych placówkach w celu uzyskania zaświadczenia lekarskiego.

Badanie lekarskie z zakresu medycyny pracy zakończone jest wydaniem zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku studiów.

Zaświadczenie lekarskie powinno zawierać:

1) datę przeprowadzonego badania,
2) datę następnego badania okresowego,
3) kierunek studiów,
4) pieczątkę zakładu opieki zdrowotnej oraz pieczątkę i podpis lekarza medycy pracy.

Oryginał zaświadczenia, o którym mowa powyżej, Kandydat składa do właściwej dla kierunku studiów Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Jeżeli Komisja zakończyła albo ma przerwę w postępowaniu rekrutacyjnym i przekazała teczkę z dokumentami przyjętego na studia Kandydata, zaświadczenie lekarskie należy dostarczyć do właściwego dla kierunku studiów dziekanatu.

Wszystkie pytania dotyczące obowiązkowych badań lekarskich oraz szczepień na studiach prosimy kierować do pracowników dziekanatu więcej

• Wykaz przychodni realizujących bezpłatne badania kandydatów na studia w 2024 r. (dostępny będzie po otrzymaniu informacji z MWOMP)
  • Regulamin obowiązkowych badań lekarskich i szczepień dla kandydatów na studia oraz studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z załącznikami dostępny jest w zakładce AKTY PRAWNE