Informacja dla Kandydatów z maturą polską zdaną przed 2005 r. (tzw. starą maturą) lub maturą zagraniczną

Osoby ze świadectwem dojrzałości lub świadectwem/dyplomem/innym dokumentem wydanym poza granicami Polski, uprawniającym do ubiegania się w RP o przyjęcie na studia wyższe, zainteresowane przystąpieniem do egzaminu wstępnego - w celu uzupełnienia braku wymaganego przedmiotu, w tym w zakresie wymaganych przedmiotów na poziomie rozszerzonym w kwalifikacji na określony kierunek studiów - prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją.

Zgodnie z ofertą Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, uczelnia ta w bieżącym roku organizuje egzaminy wstępne o standardzie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka na poziomie rozszerzonym oraz matematyka na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Oferta skierowana jest wyłącznie dla Kandydatów posiadających świadectwo polskiej matury zdanej przed 2005 r. (tzw. starej matury) lub matury zagranicznej (zdawanej poza granicami Polski).

Rejestracja Kandydatów dostępna będzie w terminie 7-29 maja 2024 r.

Szczegóły i informacje dostępne są na stronie: https://www.umb.edu.pl/egzaminy