Elektroradiologia - studia II stopnia niestacjonarne
Opłaty
OPŁATY obowiązujące w roku 2024/2025
- Opłata za przeprowadzenie rekrutacji na studia w języku polskim - 100 zł
- Opłata za usługi edukacyjne związane z kształceniem studentów w języku polskim na studiach niestacjonarnych:
- opłata za cały tok studiów: 21 200 zł
- opłata za rok studiów: jednorazowo: 10 600 zł
w 2 ratach: 5 400 zł
w 4 ratach: 2 800 zł
Szczegóły więcej
Badania lekarskie
Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia przy składaniu dokumentów otrzymają od Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej skierowanie do lekarza medycyny pracy oraz zostaną poinformowane, w jakim czasie należy dostarczyć zaświadczenie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku. Jeden egzemplarz ww. zaświadczenia należy dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej lub do właściwego Dziekanatu.
Badania u lekarza medycyny pracy można wykonać bezpłatnie wyłącznie w wyznaczonych placówkach oraz na podstawie skierowania wydanego przez WUM (z pieczęcią i podpisem osoby wydającej skierowanie).
W przypadku odmowy wykonania świadczeń przez wskazaną poniżej placówkę, należy bezzwłocznie poinformować o tym fakcie Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Pozostałe placówki wykonują ww. badania odpłatnie.
- Wykaz przychodni realizujących bezpłatne badania kandydatów na studia w WUM więcej
- Regulamin obowiązkowych badań lekarskich i szczepień dla kandydatów na studia oraz studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego więcej
- Procedura postępowania przy obowiązkowych badaniach lekarskich i szczepieniach w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym więcej
- Ulotka informacyjna "Jak zapobiegać chorobom zakaźnym w trakcie studiów medycznych" - ulotka informacyjna dla kandydatów i studentów WUM więcej
ELEKTRORADIOLOGIA
Studia II stopnia niestacjonarne (dawniej zaoczne)Studia drugiego stopnia trwają 2 lata, czyli 4 semestry i odbywają się od piątku do niedzieli.
Profil absolwenta
Absolwent kierunku elektroradiologia posiada niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania narządów poddawanych diagnostyce, zna naukowe podstawy stosowanej aparatury i metod diagnostycznych, potrafi je zastosować przestrzegając zasad bezpieczeństwa i ochrony radiologicznej, potrafi przygotować aparaturę i pacjenta do badań. Absolwent studiów drugiego stopnia jest przygotowany do planowania i wykonywania badań w zakresie rentgenodiagnostyki, radioterapii, elektrofizjologii, ochrony radiologicznej, medycyny nuklearnej, neuroradiologii i radiologii zabiegowej. Posiada także kompetencje, aby sprawować nadzór merytoryczny nad technikami i licencjatami elektroradiologii. Absolwenci kierunku elektroradiologia mogą poszerzać swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i sympozjach naukowych. Ukończenie studiów II stopnia umożliwia dalszy rozwój naukowy. Absolwenci mogą starać się o uzyskanie stopnia doktora nauk.