Położnictwo - studia II stopnia niestacjonarne
Opłaty
OPŁATY W ROKU 2025/2026 w trakcie ustaleń
OPŁATY obowiązujące w roku 2024/2025
- Opłata za przeprowadzenie rekrutacji na studia w języku polskim - 85 zł
- Opłata za usługi edukacyjne związane z kształceniem studentów w języku polskim na studiach niestacjonarnych:
- opłata za cały tok studiów: 11 800 zł
- opłata za rok studiów: jednorazowo: 5 900 zł
w 2 ratach: 3 100 zł
w 4 ratach: 1 600 zł
Szczegóły więcej
Badania lekarskie
Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia przy składaniu dokumentów otrzymają od Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej skierowanie do lekarza medycyny pracy oraz zostaną poinformowane, w jakim czasie należy dostarczyć zaświadczenie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku. Jeden egzemplarz ww. zaświadczenia należy dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej lub do właściwego Dziekanatu.
Badania u lekarza medycyny pracy można wykonać bezpłatnie wyłącznie w wyznaczonych placówkach oraz na podstawie skierowania wydanego przez WUM (z pieczęcią i podpisem osoby wydającej skierowanie).
W przypadku odmowy wykonania świadczeń przez wskazaną poniżej placówkę, należy bezzwłocznie poinformować o tym fakcie Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Pozostałe placówki wykonują ww. badania odpłatnie.
- Wykaz przychodni realizujących bezpłatne badania kandydatów na studia w WUM więcej
- Regulamin obowiązkowych badań lekarskich i szczepień dla kandydatów na studia oraz studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego więcej
- Procedura postępowania przy obowiązkowych badaniach lekarskich i szczepieniach w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym więcej
- Ulotka informacyjna "Jak zapobiegać chorobom zakaźnym w trakcie studiów medycznych" - ulotka informacyjna dla kandydatów i studentów WUM więcej
Komunikaty
POŁOŻNICTWO
Studia II stopnia niestacjonarne (dawniej zaoczne)Studia drugiego stopnia trwają 2 lata tj. 4 semestry i odbywają się od piątku do niedzieli.
Profil absolwenta
Absolwent potrafi sprawować profesjonalną opiekę nad kobietą w fizjologicznym i patologicznym przebiegu ciąży, porodu i połogu. Ma kompetencje, aby opiekować się kobietą zagrożoną chorobą i chorą ginekologicznie w każdym wieku i stanie zdrowia. Ma także kwalifikacje, aby prowadzić badania naukowe oraz organizować prace podwładnych.