Toksykologia z elementami kryminalistyki - studia II stopnia niestacjonarne
Opłaty
OPŁATY W ROKU 2025/2026 w trakcie ustaleń
OPŁATY obowiązujące w roku 2024/2025
- Opłata za przeprowadzenie rekrutacji na studia w języku polskim - 100 zł
- Opłata za usługi edukacyjne związane z kształceniem studentów w języku polskim na studiach niestacjonarnych:
- opłata za cały tok studiów: 39 000 zł
- opłata za rok studiów: jednorazowo: 19 500 zł
w 2 ratach: 10 000 zł
w 4 ratach: 5 100 zł
Szczegóły więcej
Badania lekarskie
Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia przy składaniu dokumentów otrzymają od Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej skierowanie do lekarza medycyny pracy oraz zostaną poinformowane, w jakim czasie należy dostarczyć zaświadczenie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku. Jeden egzemplarz ww. zaświadczenia należy dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej lub do właściwego Dziekanatu.
Badania u lekarza medycyny pracy można wykonać bezpłatnie wyłącznie w wyznaczonych placówkach oraz na podstawie skierowania wydanego przez WUM (z pieczęcią i podpisem osoby wydającej skierowanie).
W przypadku odmowy wykonania świadczeń przez wskazaną poniżej placówkę, należy bezzwłocznie poinformować o tym fakcie Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Pozostałe placówki wykonują ww. badania odpłatnie.
- Wykaz przychodni realizujących bezpłatne badania kandydatów na studia w WUM więcej
- Regulamin obowiązkowych badań lekarskich i szczepień dla kandydatów na studia oraz studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego więcej
- Procedura postępowania przy obowiązkowych badaniach lekarskich i szczepieniach w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym więcej
- Ulotka informacyjna "Jak zapobiegać chorobom zakaźnym w trakcie studiów medycznych" - ulotka informacyjna dla kandydatów i studentów WUM więcej
Komunikaty
TOKSYKOLOGIA
Z ELEMENTAMI KRYMINALISTYKI
Studia II stopnia stacjonarne
„Toksykologia z elementami kryminalistyki” to kierunek studiów, którego efekty kształcenia oraz przyszłe kariery zawodowe absolwentów przynależą do dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu z wiodącą dyscypliną – naukami farmaceutycznymi. Są to wyłącznie studia drugiego stopnia.
Nauczanie na kierunku „Toksykologia z elementami kryminalistyki” uwzględnia efekty kształcenia niezbędne do wykonywania zawodu toksykologa oraz ogólnoakademickie. Z listy wiedzy, umiejętności i kompetencji efekty kształcenia odnoszą do deskryptorów efektów kształcenia realizowanych w dyscyplinie nauk farmaceutycznych (60%) i nauk medycznych (40%).
Studia na kierunku „Toksykologia z elementami kryminalistyki” trwają 2 lata (4 semestry). Uzyskanie dyplomu magistra zgodnie z wytycznymi Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego wymaga zdobycia przez studenta co najmniej 120 punktów ECTS (Toksykologia z elementami kryminalistyki – 121 ECTS), traktując pełny rok studiów prowadzonych w systemie stacjonarnym jak odpowiednik 60 ECTS.
Zasadniczym celem kształcenia na kierunku „Toksykologia z elementami kryminalistyki” jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu toksykologa. Ukończenie studiów drugiego stopnia otwiera także drogę do studiów doktoranckich dla osób zainteresowanych karierą naukową.
Studia odbywają się od poniedziałku do piątku.
Profil absolwenta
Absolwent kierunku „Toksykologia z elementami kryminalistyki” posiada specjalistyczną wiedzę w zakresie współczesnej toksykologii ze szczególnym uwzględnieniem toksykologii doświadczalnej, mechanistycznej i opisowej, analizy toksykologicznej, toksykopatologii, toksykologii klinicznej i sądowej, toksykologii przemysłowej, toksykologii żywieniowej, toksykologii środowiskowej i ekotoksykologii oraz toksykologii regulacyjnej. W toku dwuletnich studiów magisterskich II stopnia zdobywa praktyczne umiejętności w zakresie wykorzystania nowoczesnych technik instrumentalnych i molekularnych w analizie toksykologicznej ksenobiotyków izolowanych z różnych matryc biologicznych i środowiskowych. Potrafi samodzielnie planować eksperymenty toksykologiczne oraz interpretować wyniki takich doświadczeń. Zna zasady oceny ryzyka i zarządzania ryzykiem. Posiada szeroką wiedzę w zakresie bezpieczeństwa chemicznego i biologicznego, prowadzenia badań diagnostycznych w ramach toksykologii klinicznej i postępowania dowodowego w toksykologii sądowej. Posiada umiejętność samodzielnego przygotowania protokołu z badań toksykologicznych, oceny zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi stwarzanego przez sfałszowane produkty lecznicze i wyroby medyczne, produkty dla sportowców (doping). Potrafi odpowiedzieć na pytania organów ścigania zawarte w postanowieniu o powołaniu dowodu z opinii biegłego toksykologa. Umie ocenić bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, kosmetyków, żywności i suplementów diety. Posiada umiejętność aplikacji różnych metod toksykometrycznych w badaniu innowacyjnych leków. Zna źródła prawa i zasady regulujące dopuszczanie do rynku produktów leczniczych, wyrobów medycznych i pozamedycznych. Właściwe interpretuje regulacje toksykologiczne w prawodawstwie krajowym i unijnym. Rozumie podstawowe paradygmaty farmakoekonomiki, zarządzania i negocjacji w sektorze farmaceutycznym oraz współczesne koncepcje marketingu farmaceutycznego. Zna i wprowadza w życie etyczne aspekty zawodu toksykologa.