Zdrowie publiczne - studia II stopnia niestacjonarne
Opłaty
OPŁATY obowiązujące w roku 2024/2025
- Opłata za przeprowadzenie rekrutacji na studia w języku polskim - 85 zł
- Opłata za usługi edukacyjne związane z kształceniem studentów w języku polskim na studiach niestacjonarnych:
- opłata za cały tok studiów: 12 900 zł
- opłata za każdy semestr jednorazowo: 4 300 zł
- opłata semestralna płatna w 2 ratach: 2 300 zł
Szczegóły więcej
Badania lekarskie
Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia przy składaniu dokumentów otrzymają od Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej skierowanie do lekarza medycyny pracy oraz zostaną poinformowane, w jakim czasie należy dostarczyć zaświadczenie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku. Jeden egzemplarz ww. zaświadczenia należy dostarczyć do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej lub do właściwego Dziekanatu.
Badania u lekarza medycyny pracy można wykonać bezpłatnie wyłącznie w wyznaczonych placówkach oraz na podstawie skierowania wydanego przez WUM (z pieczęcią i podpisem osoby wydającej skierowanie).
W przypadku odmowy wykonania świadczeń przez wskazaną poniżej placówkę, należy bezzwłocznie poinformować o tym fakcie Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Pozostałe placówki wykonują ww. badania odpłatnie.
- Wykaz przychodni realizujących bezpłatne badania kandydatów na studia w WUM więcej
- Regulamin obowiązkowych badań lekarskich i szczepień dla kandydatów na studia oraz studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego więcej
- Procedura postępowania przy obowiązkowych badaniach lekarskich i szczepieniach w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym więcej
- Ulotka informacyjna "Jak zapobiegać chorobom zakaźnym w trakcie studiów medycznych" - ulotka informacyjna dla kandydatów i studentów WUM więcej
Komunikaty
ZDROWIE PUBLICZNE
Studia II stopnia niestacjonarne (dawniej zaoczne)Studia drugiego stopnia trwają 1,5 roku, tj. 3 semestry. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się od piątku do niedzieli.
Profil absolwenta
Absolwent kierunku zdrowie publiczne posiada zaawansowaną, interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk społecznych, nauk o zdrowiu oraz nauk medycznych. Definiuje problemy zdrowia publicznego, systemu opieki zdrowotnej oraz polityki zdrowotnej Polski, krajów Unii Europejskiej i świata oraz włącza się w procesy decyzyjne w zakresie zadań ochrony zdrowia, jak i profilaktyki zdrowotnej różnych instytucji. Osoba, która ukończyła studia na kierunku zdrowie publiczne jest przygotowana do pracy w instytucjach i jednostkach administracji rządowej, np. Ministerstwie Zdrowia, administracji samorządowej, np. Urzędzie Marszałkowskim, Urzędzie Miasta, jednostkach administracji publicznej wszystkich szczebli zajmujących się problematyką zdrowia i szeroko rozumianym zdrowiem publicznym, jednostkach nadzoru sanitarnego, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ochrony i kontroli środowiska oraz działających w Zintegrowanym Systemie Ratownictwa Medycznego, instytucjach ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych, w jednostkach naukowo-badawczych, np. Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH, firmach farmaceutycznych. Posiada kompetencje do zajmowania stanowisk kierowniczych lub do pełnienia roli eksperta, doradcy lub konsultanta w państwowych i prywatnych podmiotach leczniczych oraz podmiotach działających w obszarze ochrony zdrowia i zajmujących się problematyką zdrowia publicznego: opieką społeczno-medyczną, promocją zdrowia, edukacją prozdrowotną. Ukończenie studiów na kierunku zdrowie publiczne umożliwia również podjęcie pracy w agendach światowych, np. Światowej Organizacji Zdrowia - WHO oraz europejskich, np. Komisji Europejskiej, the European Public Health Association, European Health Parliament.